Magyar államalapítás ünnepe, augusztus 20
Az augusztus 20-i ünnepség Magyarország egyik legfontosabb és legrégebbi nemzeti ünnepe, amely a Szent István-nap nevet viseli.
Ezen a napon ünneplik az ország alapítását és Szent István király, az első magyar király és a keresztény magyar állam megalapítójának emlékét. Az ünnep jelentős vallási és történelmi hagyományokkal bír, és az ország egész területén különféle eseményekkel, szertartásokkal és látványos tűzijátékokkal emlékeznek meg róla.
Az ünnep fő eseményei közé tartozik a nemzeti zászló felvonása a Kossuth téren, a "Magyarország tortája" verseny díjátadója, valamint a Szent Jobb-körmenet, amelyben Szent István király mumifikálódott jobb kezét viszik körbe Budapesten. A nap végén a Duna partján megrendezett tűzijáték az ünnep csúcspontja, amely évről évre tömegeket vonz.
A Szent István-naphoz kapcsolódnak különféle kulturális és gasztronómiai programok is, például a debreceni virágkarnevál, ahol virágból készült kompozíciók és látványos felvonulásokat tekinthet meg a közönség. Az ünnep során emellett számos helyszínen rendeznek zenei fesztiválokat, csárdafesztivált és más hagyományőrző rendezvényeket is, ahol a látogatók megismerkedhetnek a magyar népi kultúrával és konyhával.
Az augusztus 20-i ünnepség nemcsak a magyar történelem és kultúra megőrzését szolgálja, hanem az ország egységének és függetlenségének szimbóluma is, amelyet méltó módon ünnepelnek országszerte